Nemokamas siuntimas visiems užsakymams virš €60

Retinolio naudojimas

Retinoliai ir jų nauda odai. Trumpai ir aiškiai 

Kas yra retinolis?

Retinolis arba vitaminas A yra riebaluose tirpus vitaminas, gan stiprus ir labai svarbus žmogaus sveikatai: regėjimui, imuninei sistemai, ląstelių komunikacijai, kaip antioksidantas.

Kuo retinoliai naudingi odai?
Odos priežiūroje retinolis pradėtas naudoti nuo 1943 m., kaip moksliškai ištirtas ingredientas nuo spuogų ir fotosenėjimo (dėmės, raukšlės nuo saulės poveikio).

Retinolio poveikis odai:
– Skatina ląstelių dalijimąsi (oda greičiau atsinaujina);
– Gydo aknę (esant sudėtingai aknės formai skiriami vaistai retinoidų pagrindu);
– Gerina odos tekstūrą;
– Mažina raukšles ir randus;
– Gerina odos elastingumą;
– Mažina pigmentaciją;
– Šviesina ir skaistina papilkėjusią odą;
– Stangrina;
– Reguliuoja riebalinių liaukų veiklą bei sutraukia poras.

Kosmetikos priemonėse galite rasti skirtingas retinoidų formas ir jų stiprumus.
Pateikiu jų eiliškumą nuo lengviausio iki stipriausio.

    1. Lengviausia forma augalinės kilmės retinolis – bakučiolis. Veikia švelniai, nedirgina odos, galima naudoti ryte ir vakare.
    2. Esteriai arba derivatai (retinyl palmytate, retinyl acetate). Prie retinolio turi junginį, kuris nelaidžia jam būti labai aktyviam. Palyginus, tai švelni retinolio forma.
    3. Retinolis – vidutinis variantas tarp silpniausios ir stipriausios retinoidų formos. Grynas, laisvas, niekaip neinkapsuliuotas.(retynaldehide). Oda jau reaguoja, priklausomai nuo retinolio procento.
    4. Retinalis (retynaldehide) stipresnis nei retinolis ir veikia greičiau. Odoje jis konvertuojamas į stipriausią formą – retinoinę rūgštį. Oda reaguoja, yra sudirgimas, ilgesnis atsistatymas.
    5. Retinoinė rūgštis – stipriausia forma. Dirgina odą. Ilgas atsistatymas.

 

SVARBU: oda pati geba bet kokią retinolio formą paversti aktyvia retinoine rūgštimi, kuri prisijungia prie ląstelės ir pradeda veikti. Tad mums nereikia naudoti agresyvaus ingrediento, kuris keltų riziką odos sudirgimui. Galime rinktis vidutinį, saugiausią variantą – retinolį, kurį pati odą transformuoja į aktyvią retinoinė rūgštį.

Inkapsuliuotas arba liposominis retinolis. Tai dar viena retinolio forma. Jis yra uždarytas apvalkale. Nedirgindamas odos nukeliauja į gylį ir ten palaipsniui atsidarinėja. Būtent dėl gebėjimo patekti į gilesnius odos sluoksnius, jis yra stipresnis nei paprastas retinolis ir naudingesnis sprendžaint odos senėjimo problemas.

Kaip naudoti retinolį? Neaktyvios retinoidų formos kaupiasi odoje kaip rezervas ir organizmas pats pasiima jo tiek, kiek reikia ir paverčia į ritinoinę rūgštį – aktyvią formą, kuri iškart pradeda veikti. Todėl labai svarbu retinolio nepadauginti.

Bendros naudojimo taisyklės:

– Prieš pradedant naudoti retinolį, svarbu, kad oda būtų sveika, t. y. nepažeistas odos barjeras (oda nešerpetoja, nėra dehidratuota ar reaktyvi);
– Naudokite ne dažniau kaip 2-3 kartus per savaitę;
– Adaptuokite odą, pradedant mažesniu retinolio procentu, palaipsniui pereinant prie didesnio;
– Esant stipriai odos reakcijai, laikinai (savaitei ar dviem) nutraukite retinolio naudojimą;
– Jei norite susilpninti poveikį ir nesudirginti odos, prieš retinolį naudokite įprastą kremą;
– Po retinolio „uždarykite“ odą užtepę maitinančiu, drėkinančiu ar atstatančiu kremu;
– Dienos metu visada naudokite apsauginį kremą;
– Nenaudokite nėštumo ir žindymo metu.

Na ir pagrindinė taisyklė arba mano palinkėjimas: naudokite retinolį atsakingai. Idealu būtų pasikonsultuoti su specialistu, kuris įvertins Jūsų odos būklę. Mielai tą padarysiu ir aš.